Oakley Capital grubu tarafından satın alınmasıyla birlikte lisanslama sistemini 27 Haziran 2019 günü hesap tabanlı bir fiyatlandırma sistemine geçireceğini duyuran cPanel, bazı kullanıcılarda %300-400’lere varan oranlarda fiyat zammına sebep olmuştu, cPanel kullanan pek çok servislerde Hosting şirketlerini zor duruma sokan cPanel şimdi de 1 Ocak 2021 den geçerli olacak şekilde tam %75 oranında yeni bir zam yapacağını duyurdu.

cPanel Inc ve Plesk International GmbH, ürün gruplarında 15 Aralık'tan itibaren geçerli olacak bir fiyat artışı hakkında bizi bilgilendirdi. Bu güncellemenin bir sonucu olarak, bu değişiklikleri yeni hizmetlere ve aktif siparişlerimize yansıtacağız. 15 Aralık 2022'den itibaren cPanel ve Plesk ürünleri için geçerli olacak yeni fiyatlandırma şemasını aşağıda bulabilirsiniz. Belirtilen tarihten sonra aktif siparişlerinizi en son fiyatlandırma planı ile güncelleyeceğiz. 

  • cPanel 5 Domain Barındırma: 27 $
  • cPanel 30 Domain Barındırma: 39 $
  • cPanel VDS/VPS 100 Domain Barındırma: 59 $
  • cPanel Dedicated Server, 100 Domain Barındırma: 59 $
  • Ek 50 domain barındırma paketi: 18 ABD doları

İtiraz etme şansımızın tabiki yine bulunmadığı bu fiyat artışını sizlere üzülerek bildirirken, cPanel/WHM yazılımının alternatifsiz olmadığını, kimsenin bu süreçte artan lisans maliyetlerine katlanmak zorunda olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Alternatif sunucu yönetim yazılımları hakkında müşteri temsilciniz ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz

Geri